Situace na trhu s hypotékami se mění a období levných hypoték pomalu končí. Pokud tedy plánujete řešit v dohledné době například koupi bytu, výstavbu rodinného domu nebo třeba refinancování stávající hypotéky, neváhejte s rozhodnutím a začněte se o tuto problematiku zajímat ihned

Situace na trhu s hypotékami se mění a období levných hypoték pomalu končí. Pokud tedy plánujete řešit v dohledné době například koupi bytu, výstavbu rodinného domu nebo třeba refinancování stávající hypotéky, neváhejte s rozhodnutím a začněte se o tuto problematiku zajímat ihned.

ČNB nejen zpřísňuje pravidla pro banky pro poskytování hypoték, ale včera opět zvýšila úrokové sazby - letos už počtvrté. Banky poskytující hypoteční úvěry na to reagují navyšováním úrokových sazeb u hypoték. Dlouhodobý výhled ČNB je navýšit základní úrokové sazby až na 3 %, úrokové sazby u hypotéky v tu chvíli budou někde okolo 4,5 % - 5 %. Proto je nejvyšší čas se tomuto tématu věnovat a ušetřit si tak nemalé peníze na zaplacených úrocích.

Letošní podzim je tak pravděpodobně v následujícím období poslední šancí zachytit ještě rozumné úrokové sazby s 10 letou fixací kolem 3 %.

Jak asi víte, my už nějakou dobu sami hypotéky neděláme, ale zkoušíme spolupráci s různými externími firmami. Tato zkušenost je někdy lepší a někdy horší. Proto mám radost, že za poslední půlrok přišlo několik velmi pozitivních reakcí našich klientů na spolupráci s hypotéčním makléřem firmou TAURUM finance, která mimo jiné respektuje plány našich klientů a „netlačí“ klienty např. do příliš velké hypotéky za každou cenu. Spolupráci jsme v pilotním projektu spustili na jaře letošního roku a reakce našich klientů na tuto spolupráci jsou zatím velmi pozitivní.

Zde jsou vybrané odpovědi prvních našich klientů, kteří s TAURUM finance spolupracovali:

Co fungovalo ve spolupráci s hypotéčním makléřem dobře? • Víceméně vše. I přes komplikovanou situaci dokázal najít řešení (OSVČ méně než rok, kontrakt s firmou ze zahraničí, financování převodu smlouvy o smlouvě budoucí i následného převodu do osobního vlastnictví). Vždy jasné další kroky. V případě, že šlo postupovat více způsoby, zkonzultoval je se mnou a vyjednal s bankou nejvhodnější variantu. Po celou dobu on i jeho asistentka paní Zaderlíková skvěle komunikovali - pan Rusňák vždy ochotně zodpověděl moje další dotazy po telefonu a pokud bylo třeba, zkontaktoval mě nebo byl k dispozici i mimo pracovní dobu. • Vsetko fungovalo tak, ak som si predstavoval, a dokonca este lepsie. Dostal som ponuku viacerych variant hypoteky, vybrali sme to najlepsie riesenie pre mna, cely team TAURUM ma pravidelne kontaktoval a informoval o dalsich krokoch, osobne ma navstivil pan Rusnak a usetril mi tak cestu do Plzne, asistentka Adela ma pravidelne informovala a zabezpecila podpis hypoteky a noveho uctu u banky poskytujucej hypoteku v Ceskych Budejoviciach. Co by mohlo fungovat lépe? • Těžko říct, vzhledem k tomu, že šlo o nestandardní případ, varianta řešení byla jediná a navíc celým procesem procházíme poprvé - nic konkrétního mě nenapadá. • Myslim ze uz ani nic lepsie by nemohlo byt. Jaké je Vaše celkové hodnocení (jaký máte pocit se spoluprací s Taurum)? • 5 bodů z 5 • Celkovo hodnotim na 110% Doporučili byste servis Taurum v hypotékách i dalším lidem? • Ano, už se stalo. • Urcite by som TAURUM doporucil aj inym Vasim klientom.

Pokud tedy chcete řešit hypotéku, můžete se obrátit i na TAURUM finance s.r.o. na následujícím spojení:

Tomáš Rusňák, European Financial Advisor hypoteční specialista, spolumajitel +420-721-329-442 Tomas.Rusnak@Taurum.cz

Jenom připomenu ještě jednu důležitou věc. Pokud Tomášovi řeknete, že přicházíte od nás, určitě se o vás postará, jako o svého VIP klienta, protože – když to bude fungovat – doporučíme ho znovu někomu dalšímu.