Minulý týden jsem psal o tom, že pokud si chcete pořídit nemovitost na hypotéku, mohu vám doporučit - na základě dobrých zkušeností našich klientů - tuto hypotéku řešit s Tomášem Rusňákem, spolumajitelem společnosti TAURUM finance s.r.o.

V průběhu týdne jsem se ale od Tomáše dozvěděl ještě jednu zásadní informaci. Refixovat již uzavřenou hypotéku lze často až 24 měsíců před standardním termínem refixace. Výjimečně to lze udělat i 36 měsíců předem. Pokud vám tedy fixace hypotéky končí v listopadu 2020 nebo někdy v průběhu roku 2021 nebo začátkem roku 2022, již dnes můžete s Tomášem probrat, zda by bylo možné i pro Vás zajistit si dnešní úrokovou sazbu na případné pokračování hypotéčního úvěru.

Pokud přemýšlíte, zda hypotéku splatit nebo si ji nechat a peníze na splacení použít na investice, poslechněte si moje krátké zamyšlení na téma „Je lepší nemovitost pořídit na hypotéku nebo za hotové?“ Na toto několika minutové video odkazuji např. na mém LinkedIn profilu linkedin.com/in/vladimir-fichtner v sekci Aktivita, tak se tam můžete podívat. A pokud ještě nejsme na linkedin propojeni, navrhněte mi toto propojení a budete tak mít šanci hned vědět i o dalších videích a investičních tipech, které nyní začínám na linkedin pravidelně zveřejňovat.

Já jsem hypotéku fixoval na 10 let již před 7,5 roky. Musím tedy počkat až do května 2019, abych mohl šanci na předčasnou fixaci využít. Už se na to těším, ale vy tak dlouho možná čekat nemusíte. Spojte se s Tomášem a můžete to s ním individuálně probrat. Ať víte co nejdříve, s jakými možnostmi můžete při refixaci počítat.

Spojení na Tomáše Rusňáka je zde: Tomas.Rusnak@Taurum.cz nebo telefon +420-721-329-442.